Pages

31.1.17

Edita Čikagoje: nuo pleistriukų iki pastato sergančių vaikų tėvams

Prisimenu, kaip San Francisko Lituanistinėje mokykloje Genys buvo renkami spalvoti vaikiški pleistriukai, skirti Lietuvoje onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Po kurio laiko į Lietuvą iškeliavo žaislais pakrautas sunkvežimis. Tuo metu nežinojau, kad šių iniciatyvų pradininkė  – Chicago Mothers Foundation. Tai ne pelno siekianti organizacija, kurios idėja gimė nedideliame Čikagos mamų būrelyje, kuris norėjo padėti vienam sunkiai sergančiam berniukui. Mažas ratelis, kuriame, beje, dalyvavo ir jums jau pažįstama Giedrė, išaugo į didelį būrį – virš 2,500 narių, ir oficialiai įteisintą aktyvią organizaciją. Veikla, prasidėjusi nuo vieno berniuko istorijos, išsiplėtė į pagalbą tūkstančiams Lietuvoje vėžiu sergančių vaikų. Be to pinigai, surinkti vieno sėkmingiausių labdaros renginio metu, buvo investuoti į laikinų namų ligonių tėvams statybą.
Finansinės paramos dėka perkami brangūs medicinos prietaisai, o prieš šventes iš visos Amerikos į Lietuvą keliauja su meile supakuotos kalėdinės dovanos. Pagalvota ne tik apie finansinę pagalbą, bet ir emocinę, kuri ypatingai reikalinga sunkiai sergančiam vaikui. Kad ir tas spalvotas pleistriukas su  mergaite Dora, atkeliavęs iš už Atlanto ir užlipdytas ant vieno iš nesuskaičiuojamų dūrių...
Žiūrėdama į tą didžiulę, pleistriukų pakučiais pripildytą dėžę San Franciske, dar nieko nežinojau apie moteris, pradėjusias šią iniciatyvą. Beje, Čikagos Drauge rasite išsamesnį straipsnį apie Fondo veiklą. Prieš porą savaičių skaitėt apie Giedrę, vieną iš Čikagos mamų klubo, po to ir fondo pradininkių, o šį kartą kalbamės su Edita, Fondo Prezidente. 

29.1.17

San Francisko 101 arba nespalvotas miesto gidas

Apie orą 

Tikros žiemos su sniegu nebūna, bet lapkritį - vasarį nemažai lyja. Kovo - gegužės m. arba rugsėjo- spalio mėn. San Franciske geriausias oras ir šviečia saulė. Vasarą ( birželį- rugpjūtį) pačiame mieste vėsu, vėjuota ir apsiniaukę. Būtent šiuo metu išryškėja įvairūs mikroklimatai, kai skirtinguose miesto kvartaluose, o dar labiau- aplinkiniuose miesteliuose, oro temperatūra gali skirtis 15C + .  Geriausia turėti kelis sluoksnius- lengvą, ploną, bet šiltą striukę  (vėjuotam, apsiniaukusiam orui), o kartu ir maikutę, šortus, kai, vos išvažiavus iš vėsaus miesto, pradeda spiginti aštri saulė ir patenki į sausą karštį.


Transportas 

25.1.17

Nevada ir Burning Man: Efemeriškas miestas dykumoje

Gal ir ne į temą, nors... tai irgi yra mano Amerika, ir ne laiku –  praėjus beveik pusmečiui, galvoj atgimsta reginiai, ispūdžiai, išgyvenimai... Neturiu ambicijų pateikti objektyvų pasakojimą apie Burning Man (Degantis Žmogus - iš anglų k.). Beje, tai puikiai padarė Jurgis Didžiulis, nors tos objektyvios nuomonės gal ir iš viso nėra, nes kiekvienam ši patirtis skirtinga. 


23.1.17

Čikagoje gyvenanti Kristina: kalbos išlaikymas - procesas

Per porą paskutinių savaičių susipažinau su daugiau Čikagoje gyvenančių moterų, negu per visus savo 18 metų JAV. Negaliu tuo atsidžiaugti: jos skirtingos, įdomios, su savo istorija, kuri vis kitaip, bet nenuginčyjamai papildo mano pasaulį. 


Šį kartą bendraujame su Kristina, kuriančia poeziją. 

Kiek metų gyveni Čikagoje? 

JAV gyvenu nuo 2004-ųjų. 

Kodėl pasirinkai šį miestą?

Čikagą su tėvai ir broliu pasirinkome dėl to, kad čia gyveno (ir tebegyvena) mano mamos draugė su šeima, mums nepaprastai daug padėję gyvenimo JAV pradžioje. 

Kuo ypatinga Čikaga? 

18.1.17

Seattle gyvenanti Asta: Jau senokai ieškau atsakymo, ką reiškia būti moterimi

Seattle yra vienas iš tų JAV miestų, kuriame man tiesiog gerai, ir į kurį galėčiau kraustytis iš karto, daug nesvarstydama. Neturi jis pasaulinio garso šlovės, kaip San Franciskas ar Niujorkas, bet visko ten yra. Daug lyja, bet klimatas gana švelnus ir oras minkštas, panašiai kaip Lietuvoje. Ne toks ryškus begalinis ir dažniausiai nepagrįstas noras užkariauti pasaulį su nauju app'su, kaip San Franciske, tačiau netrūksta ambicijų ir technologijos. 1919 m. čia įsikūrė Boeing, 1989 m. atsikraustė Microsoft, o 1994 m. duris atvėrė Amazon, be kurios dažnas mūsų jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. Beje, 1971 m. čia atsidarė pirmoji tautiečiams gerai pažįstamo Starbucks kavinė. Gausu gražių, draugiškų ežerų, puikaus vietinio vyno bei maisto, net rafinuočiausiam skoniui patenkinti.  

17.1.17

Giedrė Čikagoje: Noriu pasidalinti su kitais

Čikaga, trečias pagal gyventojų skaičių JAV miestas, su virš 2.7 milijono žmonių, vadinamas JAV Lietuvos sostine, nes čia yra didžiausia lietuvių koncentracija. Nežinau, kur ieškoti tikslių statistinių duomenų, bet vienas iš šaltinių nurodo, kad šiuo metu JAV gyvena apie 660,000 lietuvių. Daugiausia jų — apie 90,000, įsikūrę Illinois Valstijoje, o dar tiksliau  Čikagoje ir jos apylinkėse. 
Lietuvių istorija Čikagoje prasidėjo XIX a. pabaigoje ir formavosi virš šimtmečio, per tūkstančius lietuvaičių istorijų ir likimų. Įvairios tos istorijos bei likimai, priklausomai nuo laikmečio, kartos, ekonominių, socialinių bei kultūrinių faktorių. Todėl šiam miestui norisi skirti daugiau dėmesio ir pabandyti pavaizduoti nors dalelę jo įvairovės, kurią be abejonės, įtakojo ir čia gyvenantys lietuviai. 

11.1.17

Vaiva: Havajai pasirinko mane



Havajuose yra tekę atostogauti du kartus. Tai rojaus kampelis su šilta jūra ir nerealia gamta. Valstiją sudaro 8 pagrindinės salos: Hawaii, Maui, Oahu, Kahoolawe, Lanai, Molokai, Kauai ir Niihau. Nudžiugau sužinojusi, kad Hawaii, dar vadinama Didžiąja sala, gyvena jauna lietuvių rašytoja Vaiva Rykštaitė. 




10.1.17

New Jersey valstijoje gyvenanti Laima: dalelė mano širdies liko Texas'e




Gyvenime nutinka įvairiausių dalykų   kartais aplankai kokią naują vietą ir taip ten gerai, kad nebegali jos pamiršti. Su Laima kalbamės apie jos gyvenamą vietą  New Jersey valstiją ir apie jos meilę Texas'ui

Kiek metų gyveni New Jersey valstijoje? 
Čia gyvenu nuo pat atvykimo į JAV 13 metų. 

9.1.17

Praktiški kelionės patarimai: apie maistą

Didžioji šalis dažnai stebina, o neretai ir nervina savo kontrastais. Tai ypač akivaizdu keliaujant.
Iš vienos pusės, keliauti čia paprasta ir patogu: geri keliai, aiškūs ženklai ir vairuotojai gana mandagūs. Nestinga motelių, viešbučių ar airbnb pasirinkimo nakvynei  pagal įvairų skonį ir kišenę.
Nacionaliniuose parkuose gausi lankstinuką su padoriu žemėlapiu, o parko reindžeris kantriai ir aiškins, kur geriau pradėti ir ką tikrai verta pamatyti.
Didesnė bėda  maistas.

5.1.17

Reno Moterys: Irena ir Laima





Kai kurie miestai ne iš karto parodo savo pilną veidą. Reikia sugrįžti arba susipažinti su vietiniais, kad geriau pažintum ir suprastum. Reno, antras pagal gyventojų skaičių Nevados miestas, įsikūręs maždaug 35 km nuo Lake Tahoe, yra vienas iš tokių miestų. Esu ten buvus porą kartų, bet mačiau tik turistinę pusę, kuri manęs nesužavėjo. Todėl džiaugiuosi, kad turėjau galimybę susipažinti su dviem puikiomis moterimis, gyvenčiomis šiame mieste. Jų istorijų dėka Reno atsiveria nauju, įdomiu aspektu. 

3.1.17

Saulės žemėje beieškant žiemos: Lake Tahoe


Netiesa, kad Kalifornijoje visada šilta ir saulė šviečia. Priklauso nuo vietos. Esu minėjusi, kad dėl reljefo įvairovės, toje pačioje valstijoje rasi ir aukščiausią, ir žemiausią JAV tašką, todėl klimatas skiriasi. Pavyzdžiui, Los Angeles gruodžio mėnesį gali būti +26C, o Lake Tahoe -10C. Kadangi lietuviškai dūšiai per žiemos šventes labiau norisi sniego nei saulės, laikas aplankyti Lake Tahoe (Tahoe ežeras, iš anglų k.), įsikūrusį Sierra Nevada kalnuose, maždaug trys valandos automobiliu nuo San Francisko. Ten, kur Kalifornija pasilabina su Nevada.